Haluk Levent’ten BM’de Gazze konuşması! Yaşananları CNN Türk’te anlattı

AHBAP Derneği’nin kurucusu ve şarkıcı Haluk Levent, BM toplantısında Gazze’deki katliamı anlattı. CNN Türk’te Gece Görüşü programında Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat yaşananların perde arkasını Haluk Levent’te sordu.

KONUŞMASINI SON ANDA DEĞİŞTİRDİ

Haluk Levent konuşmasında “Benim adım Haluk Levent. Bugün size güzel ülkem Türkiye’nin selamlarını getirdim. Bugün burada sadece bir rock sanatçısı olarak değil, bir iyilik organizasyonu olan Ahbap’ın kurucusu ve başkanı olarak bulunuyorum. Buraya bazı proje ve önerilerimi sizinle paylaşmak için gelmiştim. Ama bu sabah uyandığımda Gazze’de 600 binden fazla çocuğun büyük tehlike altında olduğunu öğrendim. Biz Ahbap olarak Gazze’ye insani yardım göndermeyi denedik ama pek çok engelle karşılaştık. Ve bildiğiniz gibi 100’den fazla Birleşmiş Milletler çalışını hayatını kaybetti” dedi. Ayrıca Başbakan Netanyahu’ya bir soru sormak istiyorum. 10 binden fazla çocuğun öldürülmesini nasıl haklı görebilirsiniz? Bu nedenle İsrail hükümetini bu zulüm ve insani krizden dolayı kınıyorum. Ayrıca, Gazze’deki savaşı protesto eden savaş karşıtı Yahudi toplumu da dahil olmak üzere, Amerikalı ve Fransız öğrencilerle dayanışma içerisindeyim.” dedi.

“VİCDANIM EL VERMEDİ”

Konuşma sırasında yaşananlara değinen Haluk Levent, CNN TÜRK’te yaptığı açıklamada, “Bizler AHBAP’larla nasıl yardımlar yaptık diye BM’nin ilgisini çekiyorduk bizi de davet ettiler konuşmacı olarak. Benden bugün AHBAP’la ilgili konuşma beklediler ama vicdanım el vermedi. Sabah kalktım baktım ve haberlerde DSÖ bugün sabah bir rapor yayınlamış. Diyorlar ki ‘Refah sınır kapısında 600 bin çocuğun tehlikede olduğu’nu yazıyor. Dedim ki Haluk sen ne yapabilirsin AHBAP’ı tanıttık, ev yaptık, okul yaptık, bunlar yapılır ama böyle bir fırsatın var. BM’de böyle bir fırsatın var tüm dünya duysun. Ne diyordu Netanyahu “Saldırılara karşılık verdik” sen saldırının karşısında 10 bin çocuğun ölümünü nasıl savunabilirsin bunu anlat dedim. Çıktım söyledim söylerken daha çok şeyler vardı söyleyeceğim BM’nin daha da aktif olması gerekiyor, daha da bağımsız olması gerekiyor ama hanımefendi sözümü kesmeye çalıştı olay politikti.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x